Hosting ve Domain

25 Mayıs 2016

Domain

Domain yani Alan Adı, sitenizin internetteki adresi olarak en kısa zamanda tescil edilmesi gereken en önemli olgulardan biridir. Alan adı kaydı web sitenize insanların ulaşması için kullanılacak olan isimdir. Alan adınızı hemen tescil ettirmezseniz başka kullanıcılar tescil ederek kullanabilirler. com, net. org gibi uluslararası domainler de isim tescili sırasında hiç bir belge istenmemektedir. Herkes boş olan bir ismi bir kaç dakika içinde kendi adına tescil ettirebilmektedir. Yani alan adlarında her zaman ilk gelen alır sistemi vardır. Ancak .tr uzantılı alan adları sadece belgelerle verilmektedir. İnternet dünyasında yerinizi almak için, firmanızı ya da isminizi hala tescil ettirmediyseniz acele etmelisiniz. Almak istediğiniz alan adını Domain Sorgulama sayfamızdan kontrol edebilir ve tescil işlemi için bize hemen talimat verebilirsiniz. Alan adınız sizin üzerinize kayıt edilecek ve kontrolü bizim tarafımızdan yapılacaktır.

İnternetim; .com, .net, .org uzantılı alan adını sizin adınıza tescil ediyor. İsminizin başkası tarafından alınmasını istemiyorsanız site yaptırmasanız bile alan adınız sizin adınıza kayıtlı kalsın.

Kurulusunuz ya da kendiniz için bir Web sitesi yaptırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adınızı tescil etmektir. Domain yönlendirme hizmeti Alan adı uzantıları olan com ve .com.tr uzantıları arasında erişebilirlik açısından hiç bir fark bulunmamaktadır. Sadece .tr uzantısı bu alan adinin Türkiye’den olduğunu gösterir. Türkiye’nin Internet üzerindeki alan adı kodu .tr ‘dir. Özellikle birçok firma hem .com hem de .com.tr uzantılı alan adlarını tescil etmektedirler.

Hosting

Hizmetlerimiz, üst düzey donanıma sahip sunucularımız üzerinde, cPanel kontrol paneli ile sizlerin kullanımına sunulmuş olup PHP, Flash vb tasarım dilleri ve joomla, wordpress gibi portal uygulamaları ile tam uyumludur.İsteklerinize uygun olarak hazırlanmış barındırma paketlerimizden birini seçin ya da kendi ihtiyaçlarınıza göre kendi paketinizi yine kendiniz planlayın. Sorularınız için lütfen iletişim formunu kullanarak bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Başlangıç

100/ yıllık

1 Web Sitesi Barındırma
250 MB Disk Alanı
2 GB Aylık Trafik
10 E-Posta ve 1 Veri Tabanı
3 Sub Domain Oluşturma
PHP, MySQL, HTML Desteği
Türkiye Lokasyon
Türkçe Panel
%99 Uptime
7 Gün iade Garantisi
Temel

150/ yıllık

1 Web Sitesi Barındırma
500 MB Disk Alanı
4 GB Aylık Trafik
10 E-Posta ve 1 Veri Tabanı
10 Sub Domain Oluşturma
PHP, MySQL, HTML Desteği
Türkiye Lokasyon
Türkçe Panel
%99 Uptime
7 Gün iade Garantisi
Premium

250/ yıllık

1 Web Sitesi Barındırma
1 GB Disk Alanı
10 GB Aylık Trafik
20 E-Posta ve 3 Veri Tabanı
Limitsiz Sub Domain Oluşturma
PHP, MySQL, HTML Desteği
Türkiye Lokasyon
Türkçe Panel
%99 Uptime
7 Gün iade Garantisi

Web siteniz tamamlanıp internette sunuma hazır olduğunda, bu siteyi bir sunucuya yani server’a aktarmanız gerekmektedir. Sunucular internete 24 saat bağlı bir şekilde yayın yaparlar. Sitenize girmek isteyen kişi adres çubuğuna sizin alan adınızı yazdığında sunucuya bağlanır ve sunucu üzerinden bilgilerinize erişir. Böylece isteyen herkes bilgilerinize istedikleri zaman erişebileceklerdir. Tabi ki kendi bilgilerinizi kendi bilgisayarlarınız üzerinde de görebilirsiniz. Böyle bir durumda internete bağlanmanıza da gerek yoktur. Ama sitenize herkesin her zaman erişmesini istiyorsanız sitenizi bir sunucuda barındırmanız gerekmektedir.

Biz bu hizmete hosting adını veriyoruz. Kendi sunumunu yapmak ve bunu devam ettirmek her firmaya ekstra maliyetler anlamına gelmektedir. Aşırı maliyetlerden dolayı bugün birçok firma bu hizmetleri çok daha ekonomik ve zahmetsiz olarak bu hizmeti veren kurumlardan almaktadır. Böylece zamandan ve paradan büyük ölçüde tasarruf etmektedirler.

Bu alanlarda web sitelerinizin ihtiyacı olan ve isteklerinizi en iyi şekilde karşılayacak bütün özel tasarım ve hizmetleri konusunda profesyonel ekibimizden alabilirsiniz . Tasarım sipariş ve isteklerinizi bizlere bildirerek kısa sürede aradığınız hizmeti alabilirsiniz .