Markalaşma

25 Mayıs 2016

Marka Tescili

Bir ürünün veya bir hizmetin Marka tescili ve Patentini almak artık çok önemli. Pazarlama stratejisinin ilk konusudur. Özellikle iki ve çok taraflı anlaşmalar çerçevesinde ürün ve hizmetin pazarlanması için düzenlenen belgeler önemli rol oynamaktadır. Markanızı, logonuzu, web sitenizi, tasarımlarınızı korumak için uzman bir firmadan destek almanız gerekmektedir.
Web sitesi hizmeti alan her firmanın marka, unvan ve sloganlarını mutlaka koruma altına almaları gerekmektedir. Bunun için yapılacak olan tek işlem marka tescil’nin yapılmasıdır. Marka tescil işlemi Türk Patent Enstitüsü tarafından verilmektedir. Marka tescil hizmeti veren firmalar hukuk ve marka danışmanlığı yaparak bu işlemleri firmalar adına yürütmektedir. Marka Patent firmaları bünyelerinde marka ve patent vekili barındırır.

 

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik çalışması firmaların görsel yüzünü oluşturmak için yapılan grafik tasarım çalışmalarıdır. Kurumsal kimlik çalışması içeriğinde logo tasarımı, kartvizit tasarımı, katalog & broşür tasarımı, zarf tasarımı, antetli kağıt, dosya vb. tüm yazılımı medya unsurlarının grafik tasarım işleri yer almaktadır. Kurumsal kimlik çalışmasının en önemli konusu renklerdir. Bir firma ilk olarak kendisini en iyi şekilde yansıtacak renklere karar vermelidir ve kurumsal kimlik çalışması bu renk teması üzerinden yapılmalıdır.

Kurumsal kimlik çalışması yaparken birinci hedef şirketin akılda kalıcılığını en üst seviyelere ulaştırmak olmalıdır. Çünkü marka bilinilirliği ticaretin en zor kazanılan manevi değerleri arasındadır. Siz de marka bilinilirliğinizi arttırmak için profesyonel kurumsal kimlik hizmetimizden edinin. Bu sayede internet sitenizi de aynı şekilde kurumsal kimlik yapınıza uygun hale getirebiliriz.

Marka Kimliği Geliştirme sürecinde içgörüsel ve kavramsal çalışmalardan sonra görsel tasarım aşaması gelmektedir.
Markanız ile ilgili vermek istediğiniz mesajı tüketiciye iletebilen isim, logo ve kurumsal kimlik tasarımı ile markalaşma sürecindeki başarı oranı yükselir ve bilinirliğiniz artar.

Markanız için tasarlayacağımız akılda kalıcı, çağrıştırıcı, sade ve şık bir kurumsal kimlik ile şirketinizin müşterileriyle iletişime geçtiği tüm noktalarda markanızı akıllara kazırız.

Logo Tasarımı markanızın akılda kalıcılığında en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle amatör logo tasarımları markanıza olumlu değil olumsuz etkiler yaratacaktır. Kurumsal kimlik çalışmasında bir tüm renk ve çalışmalar logo üzerinden şekillenmektedir. Logo kuruluşun piyasadaki yüzüdür.

Hizmet verdiğiniz alanda dikkat edin bir çok sizinle aynı hizmeti veren kuruluşlarının sahip oldukları logoların çok kalitesiz olduğunu gözlemleyeceksiniz. Özellikle internet sitesi sahibi olan kuruluşlar kötü bir logoya sahipse ziyaretçi üzerinde olumsuz bir etki bırakmaktadır. Çünkü internet sitesi üzerinden siz ulaşacak olan kişiler sizi tanımadıkları için güvenmemektedir. Bu güven ancak kurumsal bir görüntü ile sağlanabilmektedir. Bu kurumsal görüntüde ise logo en büyük paydayı almaktadır.